پارسیAll 4 Diving

غواصی نوین برای پارسی زبانان

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

تاریخچه عکاسی

تاریخچه
از همان روزهایی که انسان توانست توسط هوای ذخیره شده به اکتشافات در اعماق برود به فکر این بود که شگفتی های دنیای زیر آب را ثبت و به نمایش بگذارد تا اینکه درسال 1893 میلادی لویئس بوتن اولین دوربین عکاسی زیر آب را اختراع نمود و اولین تصویر زیر آب را ثبت نمود.


و پس از آن بود که دیگر مخترعان و محققان به فکر ساخت و ایجاد دوربین های عکاسی زیر آب افتادند که در 30 سال بعد یعنی در سال 1923 و.لانگی اولین با اولین دوربین رنگی، عکس های رنگی در زیر آب را ثبت نمود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مصطفی لطفی

غواصی چیست؟

غواصی چیست؟

به مهارت شناوری و غوطه ور شدن در زیر آب غواصی می گویند(Diving)  غواصی میتواند به صورت حبس نفس فری دایو(Free Diving)  یا تنفس هوای فشرده با  وسایل تنفسی اسکوبا (SCUBA Diving)  انجام شود. در غواصی با  تتفس هوای فشرده  هوای مصرفی شما در زیر سطح آب به روش های مدار باز(open circuit ) ،مدار بسته (Rebreather)  و یا تغذیه از سطح (SNUBA Diving) تامین می شود.

غواصی جهت پروژه های پژوهشی،نظامی،صنعتی و به صورت ورزشی و تفریحی انجام میشود که غواصی تفریحی ورزشی (Recreational Diving) امروزه به صورت یک تفریح لذت بخش و  همگانی در آمده و در تمام دنیا  رواج دارد و به صعنت اکو توریسم کمک میکند.همانطور که در بخش های گذشته معرفی شد کشور فیلیپین دارای محل های زیادی برای غواصی است  و بخش عمده ای از درآمد توریستی این کشور از غواصی است و شهر پورتورگالرا (Puerto Galera)  که دسترسی از هر قمست دنیا به آن آسان است  دارای مراکز غواصی (Dive Center)  بسیاری است  یه یکی از قطب های بزرگ غواصی جهان تبدیل شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مصطفی لطفی